Sophie Haarhuis op weg naar WorldSkills Shanghai 2026
Sophie Haarhuis op weg naar WorldSkills Shanghai 2026
De weg naar WorldSkills 2026 in Shanghai is begonnen. Nederlands kampioen Schilderen Sophie Haarhuis maakt deel uit van Team Netherlands en gaat Nederland vertegenwoordigen op het wereldtoneel. Van 23 tot en met 26 september 2026 neemt zij het op tegen de beste vakstudenten uit de hele wereld.
Intensief trainingsprogramma
Na haar winst tijdens Skills The Finals zet Sophie nu de volgende stap in haar ontwikkeling. In de aanloop naar het WK volgt zij een intensief trainingsprogramma van meer dan 280 uur. Samen met haar begeleiders Riny Knapen, Rudy Stortelder en Erik Velers gaat Sophie de uitdaging aan. Ze werken aan haar techniek, tempo en precisie. Haar begeleiders zien Sophie elke week groeien: in houding, vakmanschap en scherpte. Ook leert zij omgaan met druk en presteren op het hoogste niveau. Ze pakt verantwoordelijkheid en maakt haar werk af. Dat geeft vertrouwen richting september.
Meer dan een wedstrijd
Als brancheorganisatie zien wij in de vakwedstrijden veel meer dan een competitie. Ze helpen jonge vakmensen groeien, zowel in hun werk als persoonlijk. Deelnemers leren samenwerken, omgaan met spanning en het beste uit zichzelf halen. Dat is precies wat de sector nodig heeft. Daarnaast zijn deze wedstrijden een krachtig podium. Duizenden bezoekers zien met eigen ogen wat het schildersvak inhoudt. Dat draagt bij aan een positief en sterk imago van de branche. Mark Hulsen van OnderhoudNL: “Wedstrijden als Skills The Finals en WorldSkills laten zien hoe hoog het niveau van ons vak is. Daar worden jongeren geïnspireerd om voor een toekomst in onze sector te kiezen.”
Sophie als ambassadeur
“Als Nederlands kampioen heeft Sophie een belangrijke rol”, aldus Mark. “Zij is een ambassadeur voor de hele sector. Met haar inzet en prestaties laat zij zien wat mogelijk is met talent, goede begeleiding en doorzettingsvermogen. We zijn trots op Sophie en op alle betrokken partijen die bijdragen aan haar ontwikkeling, zoals ROC van Twente, Schildersvakopleiding Hengelo, haar leerbedrijf Borggreve Schilders en haar begeleiders. Samen werken zij aan één doel: het versterken van vakmanschap in Nederland. Wij volgen Sophie op haar weg naar Shanghai en wensen haar veel succes.”
Naar ons themadossier Opleiden en Ontwikkelen