Pay-off header OnderhoudNL

Reactie OnderhoudNL op coalitieakkoord: Aan de slag… met isolatieprogramma Nij Begun

Reactie OnderhoudNL op coalitieakkoord: Aan de slag… met isolatieprogramma Nij Begun

Het coalitieakkoord is nog niet erg specifiek, maar wel is te lezen dat D66, VVD en CDA een ‘Regeringscommissaris Hersteloperatie Groningen’ willen instellen als tijdelijk boegbeeld en aanjager van de isolatieaanpak Nij Begun. Tot op heden komt het verduurzamen van de woningen in Groningen en Noord-Drenthe namelijk niet echt op gang, ondanks alle inspanningen van de bijna 45 door OnderhoudNL verzamelde deelnemers aan deze grootscheepse isolatie-operatie.

Reactie OnderhoudNL op coalitieakkoord: Aan de sla
Reactie OnderhoudNL op coalitieakkoord: Aan de sla

(Foto: Takkenkamp Vastgoed Verduurzamers)

Ingrijpende versterking en verduurzaming

De isolatieaanpak van de Noordelijke woningen is één van de kabinetsmaatregelen Rutte IV. Zo moeten de woningen die in afwachting zijn van een ingrijpende versterking, uiterlijk in 2028 zijn versterkt en verduurzaamd naar het niveau van aardgasvrij of aardgasvrij gereed (maatregel 28). Voor het isoleren van de overige woningen met een matig of slecht energielabel is ook een budget beschikbaar van 1,6 miljard euro, met een maximum van € 40.000,- per woning (maatregel 29). OnderhoudNL werd door het ministerie BzK benaderd voor participatie en is lid van de Klankbordgroep. Eind vorig jaar stuurde deze groep al een lange brief met organisatorische opmerkingen naar het bestuur van Nij Begun.

Geoliede organisatie

De afgelopen jaren trok de ene na de andere politicus naar Groningen om te luisteren naar de teleurgestelde Noordelingen en beloftes na te komen, echter slaagt men er steeds niet in een goed geoliede organisatie op te zetten die de projecten vlot realiseert. De regeringscommissaris Hersteloperatie Groningen is de derde bijzondere functionaris van het ministerie van Binnenlandse Zaken. De andere twee zijn Kars de Graaf, regeringscommissaris van de Omgevingswet, en Rabin Baldewsingh, regeringscommissaris tegen Discriminatie en Racisme.

Meer informatie over Nij Begun
Contactblok OnderhoudNL_Renate Toxopeus_800x450

Renate Toxopeus
Verenigingsmanager Beleid

06-86 82 83 73  
r.toxopeus@onderhoudnl.nl 

Contactblok OnderhoudNL_Sjors Krikken_800x450

Sjors Krikken
Schilders, Garantie

06-230 78 463
s.krikken@onderhoudnl.nl 

Volg ons op social media:

Aanmelden nieuwsbrief

Meer nieuws van afgelopen week

Meer nieuws

Word ook lid

Profiteer direct van kortingen, tools, informatie en onze lobby om nog slimmer te ondernemen. Samen zijn we een sterke sector van ondernemers en vakmensen. Wij houden Nederland mooi.

Bekijk wat het lidmaatschap inhoudt